Dárcovství vajíček a spermií

Léčba neplodných párů se někdy neobejde bez použití darovaných vajíček nebo spermií. Pro některé páry je to jediná šance na to, aby měli dítě. 

Jste zdravá a je vám do 33 let? Jste zdravý a je vám do 38 let? Chtěli byste pomoci neplodným párům? Přijďte udělat dobrý skutek, který je navíc spojený se zajímavou finanční náhradou. Kromě dobrého pocitu z pomoci ke šťastné rodině získáte i kompletní vyšetření reprodukčního zdraví a karyotypu.

Podrobnosti se dozvíte i z našeho článku ZDE.

Podmínkou dárcovství oocytů je dobrý zdravotní stav a věk mezi 18 až 33 lety. Při vstupní konzultaci s Vámi lékař probere Váš zdravotní stav, onemocnění v rodině, vyplníte dotazník a odebereme Vám krev (vyšetření hormonálního profilu, serologické vyšetření na testované infekce HIV 1,2, žloutenku typu B, žloutenku typu C a syfilis). Lékař Vám také vysvětlí proces darování a zodpoví Vám všechny Vaše dotazy.

Dále absolvujete genetické vyšetření včetně stanovení karyotypu na Ústavu lékařské genetiky v areálu Fakultní nemocnice Olomouc.

Pokud splníte všechna předepsaná kritéria pro darování vajíček, budeme Vás kontaktovat a podle Vašich časových možností podstoupíte řízenou hormonální stimulaci vaječníků. Sestry Vás naučí aplikaci hormonálních preparátů, které po dobu přibližně 14 dní budete dostávat. Reakci vaječníků na léčbu bude pravidelně kontrolovat lékař.

Při dosažení optimální velikosti folikulů s vajíčky (obvykle okolo dvanáctého dne) proběhne v krátkodobé celkové anestezii punkce - odběr vajíček. Po výkonu budete sledována sestřičkou přibližně dvě hodiny a následně můžete s doprovodem odejít domů.

Dárcovství oocytů je zcela anonymní a bezplatné. Náhrady dárkyním vajíček jsou ve výši 25 000 Kč za odběr (pokrývají cestovné, diety, ušlou mzdu) a jsou vypláceny po odběru vajíček.

Pokud máte zájem o darování oocytů, objednejte se na telefonním čísle 585 853 178 nebo e-mailem - car@fnol.cz

Darování zárodečných buněk v České republice, se řídí zákonem č. 296/2008 Sb. ve znění pozdějších předpisů (ve z.p.p.) a vyhlášky č.422/2008 Sb. ve z.p.p. Dárcovství zárodečných buněk je v České republice anonymní.

Podmínkou dárcovství spermií je dobrý zdravotní stav a věk mezi 18 až 38 lety. Při vstupní konzultaci s Vámi lékař probere Váš zdravotní stav, onemocnění v rodině, vyplníte dotazník a odebereme Vám krev (serologické vyšetření na testované infekce HIV 1,2, žloutenku typu B, žloutenku typu C a syfilis). Nezbytné je také vyšetření moči na přítomnost Chlamydie trachomatis. Lékař Vám také vysvětlí proces darování a zodpoví Vám všechny Vaše dotazy.

Dále absolvujete genetické vyšetření včetně stanovení karyotypu na Ústavu lékařské genetiky v areálu Fakultní nemocnice Olomouc.

Pokud splníte všechna předepsaná kritéria pro darování spermií, budeme Vás kontaktovat a podle Vašich časových možností proběhne opakovaně darování ejakulátu (celkem deset darování v intervalech ne kratších než jeden týden). Současně vždy znovu absolvujete vyšetření krevních testů a moči. Pokud odebraný vzorek vyhovuje parametrům dárcovství, je vždy kryokonzervován.

Po posledním darování jsou vzorky umístěny do karantény na 180 dnů a poté Vás znovu pozveme na odběr krve a moči (test na infekční onemocnění). Pokud tyto testy na infekční nemoci budou negativní, budou všechny dávky uvolněné k dárcovství.

Dárcovství spermií je zcela anonymní a bezplatné. Náhrady dárci spermií jsou ve výši 1000 Kč za odběr (pokrývají cestovné, diety, ušlou mzdu) a jsou vypláceny 50 % při každém odběru a 50 % po 6 měsících karantény.

Pokud máte zájem o darování spermií, objednejte se na telefonním čísle 585 853 178 nebo e-mailem - car@fnol.cz

Darování zárodečných buněk v České republice, se řídí zákonem č. 296/2008 Sb. ve znění pozdějších předpisů (ve z.p.p.) a vyhlášky č.422/2008 Sb. ve z.p.p. Dárcovství zárodečných buněk je v České republice anonymní.

Objednejte se na konzultaci

Telefonicky na čísle 585 853 178 (každý všední den v době 7:00 – 15:00), e-mailem: car@fnol.cz